ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

İran içişleri bakanı: Arabistan DEAŞ’İ yeniden yapılandırmaya çalışıyor

İran içişleri bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, terör örgütü tekfirci DEAŞ ile ciddi olarak mücadele isteğinde bulundu.

İran içişleri bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, dün Tahran’da düzenlenen valiler seminerinde yaptığı konuşmada, bölgenin güvenlik şartlarına temasla, ”DEAŞ örgütünün genel olarak yok edildiğini ama henüz DEAŞ düşüncesinin var olduğunu ve bunun için bu düşünceye karşı mücadele için adım atılması gerektiğini’ söyledi.

Rahmani Fazli, Amerika ve siyonist rejim İsrail’in DEAŞ düşüncesine ümit beslediğini ve Suudi rejiminin de bu düşünceyi yeniden onarmaya çalıştığını zira şimdiki şartlarda İran’ın iyi bir güvenlik ortamında bulunduğunu söyledi.

İran içişleri bakanı, bölgenin 2017 yılındaki güvenlik durumunun bir önceki yıla oranla daha iyi olduğunu ve artık Irak ile Suriye’de hükümetlerin daha güçlü olduklarını söyledi.

Rahmani Fazli, Suudi rejiminin Yemen’e saldırısında çok sayıda Yemenli sivilin ölümüne de işaretle, ”İran İslam Cumhuriyeti, Yemen meselesinin görüşmeler yoluyla halledilmesinden yanadır ve her zaman bölgede barışın sağlanması ve ihtilafların çözümünün de görüşmeler yoluyla gerçekleşmesini istemiştir’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.