AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Yeni Ortadoğu İslami ve İnkılabçı olacaktır

İran İslam Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Mustafa Muhammed Neccar dün akşamüstü bir törende yaptığı konuşmada “Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin şafağı, rahmetli İmam Humeyni’nin “Yevmullah” olarak tanımladığı şu günlerde sökülmekte ve bu arada emperyalist uşaklarının da ömürleri sonuna yaklaşmakta” dedi.

Konuşmasının devamında İslam İnkılabının kazanımlarına değinen İçişleri Bakanı Muhammed Neccar ayrıca “İnkılabımızın neticesini bugün Tunus, Mısır ve Yemen gibi muhtelif ülkelerde görmekteyiz” ifadesini kullanarak “Bu inkılapçı hareketler bugünlerde emperyalistlerin gözlerinden uykuyu almış durumundalar” diye ekledi.

Muhammed Neccar daha sonra “Şekillenmekte olan yeni Ortadoğu İslami, inkılapçı ve demokratiktir ve emperyalistlerin çizdikleri Ortadoğu’nun tam tersidir” diyerek “Nükleer enerji ve havacılıkla uzay sanayi alanında bir zamanlar sadece 7-8 ülke bunların teknolojilerine sahiptiler. Ama İnkılap sonrası gördük ki gençlerimiz ve uzmanlarımızın büyük gayretleri sayesinde bu iki alanda dünyayı şaşırtan başarılar elde edildi” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı ayrıca “İşte bu başarılar dini bir düzenin dünyaya diyeceği çok şeyleri olduğunu ortaya çıkardı” vurgulamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.