AsyaHaberler

İran içişleri bakanı, Pakistan cumhurbaşkanı ile görüştü

İran içişleri bakanı Mustafa Muhammed Neccar, İran’ın selzede Pakistan halkına yardım için bütün imkanlarını kullanacağını söyledi.

Pakistan’a yardım konusunda ziyarette bulunan Neccar, Pakistan cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede, İran’ın selden duyduğu üzüntüyü dile getirirken, İran milleti ve devletinin, Pakistan halkının yanında olduğunu tekrarladı.

İran içişleri bakanı Rehber İmam Ali Hamaney’in selle ilgili olarak yayınladığı mesaja temas ederek, Tahran’ın Pakistan’da 2005’de yaşanan depremde olduğu gibi şimdi de her türlü yardıma hazır olduğunu dile getirdi.

Pakistan cumhurbaşkanı da, yaptığı açıklamada, İran’ın yardımlarına ve ilgisine teşekkür ederken İran’ın yardımlarının çok önemli olduğunu söyledi.

Bu arada İran İçişleri bakanı Pakistan temaslarında Pakistan’lı meslektaşıyla da görüştü. Pakistan içişleri bakanı, Rehber İmam Ali Hamaney’in sel felaketinden dolayı İslam dünyasına hitaben yayınladığı mesajdan dolayı teşekkür etti.

Rahman Malik, bu mesajın en ana ekseninin müslüman milletleri arasında kardeşlik duygusu olduğunu ifade etti.

Rahman Malik, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın selzedelere yardım etmek için verdiği özel emirlerden takdirlerini ifade ederken, İran İslam Cumhuriyeti’nin Pakistan selzedelere yardımı iki ülke arasındaki ilişkilerin pekiştirilmesine sebep olacağının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.