İslami Davet

İran içişleri bakanı: Teröristlerin faaliyetleri yakından takip edilmektedir

13 Aralık 2017 11:41

İran İslam Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, terörist guruplar ve onların ülke içindeki faaliyetlerinin dikkatli bir şekilde takip edildiğini belirterek, ‘’Bölgenin istikrar ve güvenliğini istemeyen ülkeler yeni komplolarla bu gurupların güçlendirilmesini isteyecekler’’ dedi.

İRNA’nın bildirdiğine göre bugün Tahran’da basın mensuplarına açıklamada bulunan İran İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, ‘’IŞİD’in Afganistan ve Pakistan gibi ülkelere taşınmak istiyor, bu hususta sınırlarda ne gibi önlemler alınmaktadır’’ sorusuna karşın, ‘’Taliban, El Kaide ve IŞİD gibi terörist guruplar güvenlik açısında önem taşımaktalar ve bu gurupların faaliyetlerini dikkatlice takip etmekteyiz’’ dedi.

Bu gurupların Irak ve Suriye’de hezimete uğramalarının faaliyetlerini yeni ülkelerde yaymalarına sebep olacağını ifade eden Fazli, ‘’Bu guruplar ayrıca yeni bölgelerde yeni üyeler almak istemekteler’’ dedi.

İran, Suriye, Rusya ve Türkiye arasında terörizmle mücadelede var olan iyi işbirliğine değinen Fazli, Afganistan ve Pakistan’ın da bu terörist guruplarla ciddi mücadele etmek istediklerini söyledi.

İran içişleri bakanı tüm bölge halklarının terörizmden uzak barış, güvenlik ve huzur içinde yaşamaları temennisini de dile getirdi.

İran içişleri bakanı: Teröristlerin faaliyetleri yakından takip edilmektedir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık