İslami Davet

İran İhracat kalkınma Bankası 121 yabancı banka ile işbirliği içinde olduğunu bildirdi

12 Eylül 2017 15:33

İran İhracat Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı, bu bankanın 121 yabancı banka ile bankacılık ilişkisi içinde olduğunu bildirdi.

Dün yaptığı açıklamada, İran bankları ile yabancı bankalar arasındaki finans işbirliğinin git gide artmakta olduğunu belirten İran İhracat Kalkınma Bankası Yönetim Kurul Başkanı Ali Salihabadi, “İran İhracat Kalkınma Bankası ile 24 Avrupa ülkesinde 70 banka ve 19 Asya ülkesinde de 41 banka ve 9 Afrika ülkesinde de 10 banka ile finans ilişkilerine sahip olduğunu bildirdi.

İran İhracat Kalkınma Bankası Yönetim Kurul Başkanı ayrıca Belçikanın KBC ve Avusturya’nın OBER gibi önemli ve büyük bankaların şu anda İranlı bankalar ile yakın ilişki içinde olduklarını bildirdi.

İran İhracat Kalkınma Bankası Uluslararası Yatırım ve Finans Temin Dairesi Başkanı Kamran Rızvan da, İran’ın Küba’da dondurulmuş 8 milyon Euro parasının serbest bırakılması için yapılan görüşmelerinin sonuç vermeye başladığını ve geçen günlerde de Serilanka’da İran’ın 14 milyon 300 bin Eurosu’nun serbest bırakılmasının sağlandığını söyledi

İran İhracat kalkınma Bankası 121 yabancı banka ile işbirliği içinde olduğunu bildirdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık