İslami Davet

İran ile Hindistan arasındaki ilişkiler pekiştirilecek

24 Ekim 2017 13:03

İran’ın Mumbai eski Başkonsolusu Mesut Halıki’nin görevi devretme merasimi bu kentteki İran Kültür Evi’nde gerçekleşti.

Bu törene İran Kültür Evi Başkanı, Ayetullah Sistani Ofisi Başkanı, İran Hava Yolları Mumbai Ofisi Başkanı, İran İslam Cumhuriyeti Denizcilik Şirketi Mumbai Ofisi Başkanı, Hindistan’daki Zerdüşt Derneği üyeleri, siyasi şahsiyetler, üniversite profesörleri ve İran’a bağlı kuruluşların çalışanları katıldı.

Halıki, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Ben üzerime düşen görevi göz önünde bulundurarak eski medeniyet ve zengin bir kültüre sahip olan İran ile Hindistan arasındaki ilişkilerini güçlendirmek için her türlü çaba ve gayreti gösterdim. Umarım iki ülke arasındaki yakın ilişkilerin günden güne artmasına tanık oluruz” ifadelerinde bulundu.

Mesut Halıki, “Mumbai metropolü yüksek kapasiteye sahiptir ve yapılan çabalar sonucu bu kent ile İran’daki şehirler arasında ticari ilişkilerin daha fazla güçlendirilmesini temenni ediyorum” açıklamasını yaptı.

Bunlara ilave olarak, İran Zerdüşt Gençlik Örgütü, bir duyuru yayınlayarak İran’ın Mumbai eski Başkonsolusu Mesut Halıki’yi Hindistan’da sarfettiği çabalardan dolayı takdir etti.

İran ile Hindistan arasındaki ilişkiler pekiştirilecek Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık