HaberlerIrakİranOrtadoğu

İran ile Irak’ın savunma ve askeriye ilişkilerinin gelişmesine vurgu

Irak Savunma Bakanı ile İran Genelkurmay Başkanı Uluslararası Yardımcısı iki ülkenin askeriye ve savunma münasebetlerinin geliştirilmesine vurgu yaptılar.

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Kadir Nizami bugün Bağdat’ta Irak Savunma Bakanı Tümgeneral İrfan Mahmut El Hayali ile yaptığı görüşmede, iki ülkenin ilişkilerinin derinleşmesi, İran, Rusya, Irak ve Suriye 4’lü güvenlik merkezinin oturumunun incelenmesi hakkında görüş teatisinde bulundu.

İranlı ziyaretçilerin Hüseyni Erbain -as- merasimine gönderilmesi ve İran ve Irak’ın güvenlik alanında işbirliği de İran ve Irak yetkililerince ele alındı.

Irak Savunma Bakanı da, İran’ın IŞİD ile mücadelede yardımı ve gösterdiği iyi niyet ve samimiyetinden dolayı teşekkür ederek, İran ve Irak’ın iki dost, kardeş ve sınırdaş ülke olduğunu, ilişkilerinin her alanda yüksek seviyede olması gerektiğini belirtti.

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı İran, Irak, Rusya ve Suriye genelkurmay başkan yardımcıları 4’lü oturumuna katılmak üzere Bağdat’ta bulunuyor.

Bu oturum dün terörizm ve IŞİD ile mücadele gündemiyle düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.