HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran ile Malezya işbirliğinin gelişmesi için çeşitli potansiyel var

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, İran ve Malezya’nın ikili işbirliğinin gelişmesi için çeşitli potansiyelin bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi bugün Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup ile telefonda yaptığı görüşmede, bu ülkenin milli bayramını Malezya hükümeti ve halkına kutlayarak, iki ülkenin ticaret firmaları arasında oluşan çok iyi münasebetlerden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

İki dost ülke arasında işbirliğinin gelişmesi için çeşitli potansiyelin bulunduğuna dikkat çeken Reisi, siyasi ve ekonomik münasebetlerin gelişmesinin iki milletin çıkarına olduğunu kaydetti.

Reisi İran ile Malezya’nın ekonomi, bilim, modern teknolojiler, araştırma alanlarında gelişmesine vurgu yaparak, ticari anlaşmaları kesinleştirmenin gündemde olduğunu söyledi.

Malezya Başbakanı da, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na ikili ilişkilerin gelişmesi için gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, ikili münasebetlerin Malezya halkı ve hükümeti için onur kaynağı olduğunu kaydetti.

İran’ın her daim İslam ümmeti için önemli ve etkin destekçilerden biri olduğunu söyleyen Malezya Başbakanı, ABD’nin İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı zalimce yaptırım politikasını da kınadı./

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.