AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İran ile Polonya’dan teröre karşı işbirliği anlaşması

Polonya Uluslararası İşbirliği Bakanı Anna Maria Andres ile görüşen İran İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, “Bazı yabancı ülkelerin bölgeyi karıştırıp ülkeler arasında anlaşmazlaık oluşturmaya çalışmalarını yakından takip ediyoruz, ancak İran bu tür tahrik edici girişimlere karşı tamamen uyanıktır” ifadelerinde bulundu.

İran ile Polonya arasında imzalanan terör karşıtı işbirliği anlaşmasına da değinen Rahmani Fazli, sözlerine şunları da ekledi: Bu anlaşma İran hükümetiyle Meclis’inde onaylanmıştır ve Polonya hükümetinde de bir an önce onaylanmasını talep ediyorum. Böylece İran-Polonya’nın terör, organize suçlar ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı mücadele alanındaki işbirliği artacaktır.

İki ülkenin ekonomik ilişkilerinin de geliştirileceğini belirten İran İçişleri Bakanı ilaveten, “Karşılıklı ticari münasebetlerin hacmi ise 80 milyon dolardan 200 milyon dolara yükseltilerek bu sürecin takviyesi neticesinde ikili ekonomik ve ticari ortaklıklarımızı daha da arttıracağız” değerlendirmelerinde bulundu.

Bankacılık alanında da iki ülkenin iyi ilişkilere sahip olduğunu açıklayan Rahmani Fazli şöyle dedi: Polonya’nın bu konuda daha ciddi davranarak tüccarlarla iş adamlarının daha kolay bir şekilde ticaret yapmasını sağlamasını bekliyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.