HaberlerİranOrtadoğuTürkiye

İran ile Türkiye’nin bilimsel işbirliği artacak

Tebriz Üniversitesi Dekanı Muhammedrıza Purmuhammedi, bu üniversitenin Türkiye ile bilimsel ve eğitsel ilişkileri izlemek için İran’ın temsilcisi olarak seçildiğini belirtti.

Purmuhammedi, “Türkiye Yüksek Öğretim Konseyi tarafından da Gebze Teknik Üniversitesi İran’la bilimsel ve eğitsel iletişim için aday olarak gösterildi” dedi.

Gebze Teknik Üniversitesi Dekanı’nın Tebriz Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirdiğini açıklayan Purmuhammedi, iki üniversite arasında imzalanan teknolojik işbirliği protokolünün hayata geçirilmesi ele alındı.

Muhammedrıza Purmuhammedi, “Gebze Teknik Üniversitesi ile Türkiye’de ortak bir toplantı yapmayı planlıyoruz. bu toplantıda ortak projeler ve faaliyetlerin iyileştirme yolları gözden geçirilecek” diye konuştu.

Geçenlerde Tebriz Üniversitesi Dekanı, bu üniversitenin Türkiye’nin Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Kuzey Kıbrıs Üniversitesi ile işbirliği portokolü imzaladığını kaydederek, bu anlaşma kapsamında üç üniversitede ortak doktora programının düzenleneceğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.