HaberlerİranOrtadoğu

İran iletişim ve teknoloji bakanı Azerbaycan Cumhuriyetine gitti

İran İletişim ve Teknoloji Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehromi, bugün sabah saatlerinde ECO’ya üye ülkeler iletişim ve teknoloji bakanları oturumuna katılmak amacıyla Azerbaycan Cumhuriyetinin başkenti Bakü’ye gitti.

Bakü hava alanında İRİB haber ajansı muhabirinin sorularını yanıtlayan İran İletişim ve Teknoloji Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehromi, bugün öğleden sonra başlayacak olan ECO iletişim ve teknoloji bakanları oturumunda, tarım, eğitim ve sağlık alanlarında teknoloji kalkınmasıyla ilgili ortak çalışmalar konusunda bir işbirliği anlaşmasının üye ülkeler tarafından imzalanacağını bildirdi.

Azerbaycan Cumhuriyeti, Rusya ve toplantıya katılan öteki bakanlarla da ikili temaslar gerçekleştireceğini hatırlatan Cehromi. bu görüşmelerde ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunun masaya yatırılacağını bildirdi.

ECO oturumunun yanı sıra “Bakü Tell” fuarının da açılacağını belirten İran İletişim ve Teknoloji Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehromi, bu fuarda ilk kez İran iletişim ve teknoloji bakanlığının desteğiyle İranlı 9 başarılı firmanın kendi ürünlerini sergileyeceklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.