HaberlerİranOrtadoğu

İran, İngiltere ile ilişkilerini gözden geçirecek

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Mihmanperest, İran milleti ve devletinin hassasiyetleri itibarı ile İngiltere ile bazı alanlardaki ilişkiler yeniden gözden geçirilecektir, dedi.

Devlet haftası dolayısıyla dışişleri bakanlığının son bir yıldaki icraatını anlatan sözcü Mihmanperest, Amerika ile ilişkiler hakkında, Rehber İmam Ali Hamaney İran’ın ilkeli tutumunu net bir şekilde ortaya koyduğunu kaydetti.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Mihmanperest, İran milleti ve devletinin hassasiyetleri itibarı ile İngiltere ile bazı alanlardaki ilişkilerin yeniden gözden geçirileceğini, bunun kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Sözcü, biz hiç bir zaman Amerika ile ikişkileri ebediyen kesmek istiyoruz demedik ve şu anda da bazı alanlarda Amerika milleti ile ilişkimiz var, dedi.

İngilizlerin tutumuna da değinen sözcü, “Londra yetkililerinin davranışlarını düzeltmesi gerekir, çünkü bazen tutumları İran kamuoyunu rahatsız ediyor ve bu yüzden ilişkilerimiz bazı alanlarda gözden geçirilecektir”, şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.