HaberlerİranOrtadoğu

İran-İngiltere ilişkilerinin azaltılması görüşülüyor

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü “Halihazırda, İran-İngiltere ilişkilerinin azaltılmasına ilişkin tasarı konusunda Dışişleri Bakanlığı ve Milli Güvenlik Yüksek Konseyi’yle gerekli koordineyi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Kazım Celali, İran-İngiltere ilişkilerinin azaltılması tasarısının bu Komisyonda ele alınma sürecine değinerek “Bu tasarı Komisyonumuza geldikten sonra, Dışişleri Bakanlığıyla Milli Güvenlik Yüksek Konseyi’nin Sekreterlikleriyle koordine girişimlerini başlattık ve halen de bu aşamadayız” dedi.

Celali daha sonra “Koordonize girişimleri, meselenin siyasi-slogan aşamasında kalmayıp, ilişkilerin yönetilmeye doğru gitmesi için gerçekleştiriliyor” ifadesini kullanırken ayrıca “Londra’da Büyükelçi bulundurmayıp da yerine maslahatgüzar konması meselesi sırf siyasi mesaj içerikli bir şey. Fakat bu konuda geniş ve kapsamlı bir girişim lazım. Mesela tedavi için Londra’ya gidenler var. Veya Beyzadelerimizin çocukları İngiltere’de okuyorlar. Bu tür meseleler, bağlantı köprüleri gerektiriyor” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.