AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İran İnsan Hakları Komitesi Sekreteri, İtalya Dışişleri Bakanı ile görüştü

İran İnsan Hakları Komitesi Sekreteri, Tahran’ın her türlü diyalog ve görüşmeyi eşit durumda sıcak karşıladığını belirtti.

İran Yargı Erki İnsan Hakları Komitesi Sekreteri Muhammed Cevad Laricani, Roma’da İtalya Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede, İran’ın her daim teamül ve işbirliğinden yana olduğunu ve eşit şartlarda önemli,ciddi ve etkin konular hakkında müzakere yapmak istediğin ifade etti.

Cevad Laricni, İran ile İtalya’nın insan hakları ve yargı konularındaki görüşmelerinin başarı sırrının ön yargı ve taassüpten uzak durulması olduğunu belrtti.

İran İnsan Hakları Komitesi Sekreteri ayrıca, terörizmle ana mücadele yolunun, ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin samimyetiyle birlikte küresel kararlılık olduğunu ifade etti.

Suriye’deki gelişmelere de işaret eden Laricani, İran’ın Suriye krizine yönelik politikasının demokrasi, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğü ilkelerine dayalı olduğunu belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı da, İtalya ve diğer Avrupalı ülkeler için insan hakları müzakerelerinin önemli olduğunu belirtti, ülkenin uyuşturucu ve terörizmle mücadeleye büyük önem verdiğini, Suriye krizinin siyasi çözümü olduğuna vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Kapalı