HaberlerİranOrtadoğu

İran-Irak gerginlik haberleri uydurma

İran Genel Kurmay Başkanı General Salihi, İran-Irak ortak sınır bölgesinde yer alan Fekke’de iki ülke güçleri arasında gerginlik yaşandığına dair haberlerin asılsız olduğunu belirterek “İşgalci düşmanlar, İslam ümmetini bölmeye çalışıyor” dedi.

Genel Kurmay Başkanı General Seyyid Ataullah Salihi bugün sabah, Hava Kuvvetleri eski Komutanı Şehid Settari ve bu Kuvvetlere mensup bazı Komutanların 15. şahadet yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma merasiminde yaptığı konuşmada “Bu Şehitlerin Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma alanında bıraktıkları değerli eserleri sayesinde bugün hava ve hava savunma alanlarında büyük adımlar atıldığına şahit olduk” diye kaydetti.

General Salihi daha sonra, İran İslam Cumhuriyeti Ordusunun savunma alanında kaydettiği başarılara değinerek :“Özellikle son dönemlere ait ve bizim başarımızı sergileyen ürünlerimizin bir kısmını İslam İnkılâbı zaferinin yıl dönümü öncesinde halkımıza tanıtmaya çalışıyoruz” dedi.

Genel Kurmay Başkanı General Salihi konuşmasının başka bir bölümünde, İran-Irak sınır bölgesinde gerginlik yaşandığına dair maksatlı bir takım haberlerin yayınlandığına değinerek “Emperyalist güçler, en ufak bir haberi bile saptırarak ve üzerinde manevralar vererek kendileri için bir pay koparmaya çalışıyor. Ama bu tür haberler aslında asılsız ve uydurmadır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.