HaberlerİranOrtadoğu

İran İrşad Bakanı: Milletler arasında irtibat, sürdürülebilir kalkınmanın kaynağıdır

İran İslami Kültür ve İrşad Bakanı, milletler arasında irtibat ve bağlantının sürdürülebilir kalkınmanın kaynağı olduğunu kaydetti.

İslami Kültür ve İrşad Bakanı Seyyid Abbas Salihi bugün ilki düzenlenen Asya Kültürler Arası Diyalog Toplantısında yaptığı konuşmada, diyaloğun milletler arasında uzlaşma ortamı için zemin sağladığını belirterek, bu toplantı ve beşli komisyonlarından çıkacak değerli sonuçlarının Asya toplumları arasında ikili ve çok taraflı işbirliğinin gelişmesine katkı sağlamasını temenni etti.

Salihi, uluslararası ilişkilerde tarihi tecrübelerin milletler arasında irtibatın kalkınma kaynağı olduğunu gösterdiğini vurguladı.

İranlı Bakan, milletler arasında kültür zemininde işbirliği ve irtibata vurgu yaparak, etkileşimli, katılımcı ve deneyimli kültürel münasebetler güçlendikçe, milletlerin başarı oranının artacağını kaydetti.

Asya Kültürler Arası Diyalog Toplantısı’nın ilki bugün 20 Asya ülkesinden 70 düşünür, kültür ve bilim alanlarında faaliyet yapan şahsiyetin katılımıyla Tahran’da çalışmalarına başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.