EyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

İran İslam Cumhuriyeti halkı, Erbain’de yasa büründü

Ehl-i Beyt (as) İmamet semasının 3. yıldızı Hazreti İmam Hüseyin (as) şehit edilişinin 40. Günü Erbain gününde, İran İslam Cumhuriyeti yasa büründü.

İran’ın dört bir yanında, İmam Hüseyin (as) aşıkları, Kerbela’ya doğru akın etmeye devam ediyor, yediden yetmişe, çocuk, genç, yaşlı, kadın ve erkek dahil herkes, Erbain merasimine katılmak için kafileler halinde, Irak sınırlarına doğru yola çıkmaya devam ediyor, İran- Irak sınır kapılarında izdiham yaşandığı bildiriliyor.

İran’ın Irak sınır kapılarında özellikle Mehran ve Şelemçe’ye gelen İranlı ziyaretçileri sayısı sürekli artmakta olup, İmam Hüseyin aşıkları, bölük bölük, sınıra doğru akın etmekte. Ehl-i Beyt aşıklarının yaşadığı coşkuyu anlatmak için sözcükler yetmiyor, yediden yetmiş, herkes, Kerbela yolunu tutmaktadır.

Erbain arefesinde, İran da Hüseyni havaya bürünmüş, ülkenin dört bir yanında, Ya Hüseyin feryatları yükselerek, çocuk, genç, yaşlı herkes Kerbela’ya doğru yol çıkıyor, her sokak ve mahalleden, Kerbela kafileleri hareket ediyor.

İslam İnkılabı Rehberi, Hüseyni (as) Erbain yürüyüşünün manidar ve azim ve eşsiz bir olay olduğunu bildirerek, bu eşsiz olayda dünyanın muhtelif ülkelerinden halkın aşka dayalı imanlı hareketinin kuşkusuz ilahi şiarlardan olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.