HaberlerİranOrtadoğu

İran, İslam dünyasının en sağlam kalesidir

İran İslami Şura meclisinin kültür komisyonu başkanı, İran İslam cumhuriyetinin mantıklı tutumlarıyla İslam dünyasını sağlam bir sipere dönüştürdüğünü söyledi.

İran islami Şura meclisinin kültür komisyonu başkanı Golamali Haddadadil, Şam’daki Yermuk kampında İran-Filistin kültür haftasının açılış merasiminde Filistin halkı ve direniş güçlerinin Siyonist işgalcilere karşı cesaretle direnmesine destek vermenin İran milletinin düşüncesine yerleştiğini söyledi.

Haddadadil, İslami İran’ın günümüzde İslam ümmeti direnişinin başlıca hamisi haline geldiğine değinerek Filistin halkının Siyonizm ve emperyelizme karşı direnişi ve intifadanın desteklenmesini İran’ın dış siyasetinin değişmez usullerinden biri olarak belirtti ve bu siyasetin mazlum Filistin milletinin haklarının ihya olunmadığı sürece devam edeceğini söyledi.

İran’ın Suriye elçisi Seyyid Ahmed Musevi ise İran İslam inkılabının saferini bölge halkı, özellikle de Filistin milleti için ilahi nimet olarak niteledi ve bölge ülkelerinin meşhur uzlaşmalarla Siyonist rejime karşı mücadele meydanını terk ettikleri durumda İran’ın var gücüyle bu mazlum milletin yanında yer aldığını söyledi.

İran-Filistin kültür haftası, “Kudüs İslam ve Arap dünyasının ebedi kültür başkenti” sloganıyla Suriye’nin başkenti Şam’da başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.