HaberlerİranOrtadoğu

İran-İsrail konumu Aslan’la sivrisinek gibidir

İran cumhurbaşkanı siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye yardım filosu Mavi Marmara gemisine saldırmasını şiddetle lanetleyerek Gazze muhasarasına derhal son verilmesi gerektiğini bildirdi.

Türkiye ziyareti eşiğinde dün akşam ATV’ye açıklamada bulunan Ahmedinejad, bu faciada hayatını kaybeden şehitler için Allah Teala’da rahmet ve yaralılar için acil şifalar talep ederek , Gazze’ye yardım için daha büyük bir konvoyun oluşturulması zaruretini vurguladı.

Ahmedinejad, bu teklifi Türk ve öteki dost ülkelerin makamları ile gündeme getirdiğini söyledi.

Siyonist İsrail rejiminin tehditleri ile ilgili bir soruyu da cevaplandıran İran Cumhurbaşkanı, bu rejimin hatta İrana saldırıyı dahi düşünmeye cesaretinin olmadığını, zira siyonist İsrail rejiminin İran karşısındaki gücünün aslan karşısındaki bir sivrisineğin gücü kadar olduğunu hatırlattı.

Ahmedinejad ayrıca Tahran bildirisini, hak ve adalete dayalı barış ve istikrar yönünde atılmış önemli bir adım niteleyerek, tüm dünya tarafından da destek gören İran, Türkiye ve Brezilyanın bu ortak girişimine Amerika’nın da saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Ahmedinejad ayrıca, ” Amerikan siyasetinde değişim” sloganı ile iktidara gelen Barack Obama’nın gerçekleri kabul ederek, İran karşısındaki kendi siyasetlerini gözden geçirmelidir. Aksi takdirde bunun Obama yönetiminin de ömrünün sonu olacaktır” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.