HaberlerİranOrtadoğu

İran İstihbarat Bakanı: Halkı azami derecede cezbetmek, yetkililerin görevidir

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Mahmut Alevi, İslam İnkılabı Rehberi’nin ısrarla üzerine vurgu yaptığı gibi İran İslam Cumhuriyeti nizamına halkı azami derecede cezbetmenin ülke yetkililerinin en önemli ve öncelikli görevi olduğunu vurguladı.

İstihbarat Bakanı Alevi bugün İran’ın güneydoğusunda Sistan ve Beluçistan vilayetinde düzenlenen oturumda yaptığı konuşmada; İran yetkililerinin samimi, mütevazi ve minnetsiz çabalarının halkı memnun edeceğini ifade etti.

İstihbarat Bakanı, halkı İran İslam Cumhuriyeti nizamına yönelik ümitlendirmenin yetkililerin görevlerinden olduğunu, çünkü halkın iş olanağı oluşturmak ve düşmanlarla mücadele dahil büyük sorunları çözebilecek kabiliyet ve güce sahip olduğunu vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti’nin son birkaç günde düşmanların komplolarını boşa çıkardığına dikkat çeken İstihbarat Bakanı, düşmanların İran’daki bazı sorunları abartmaya çalıştıklarını kaydederek, sorunların çözümü için düşmanlar karşısında tek yumruk olmak gerektiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.