HaberlerİranOrtadoğu

İran İstihbarat bakanı: İran halkı baskılara teslim olmayacaktır

İran İslam cumhuriyeti istihbarat bakanı ülke içindeki insicam nedeni ile nizam ve İslam inkılabı düşmanların yeni komplo dalgasının da yenilgiyle karşılaşacağını belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre Seyid Mahmud Alevi dün akşam İran’ın kuzey illerinden Gilan’ın Fumen ilçesinde batının Amerika elebaşlığında İran halkına karşı yeni baskı dönemine işaretle, halk ve yetkililer özellikle de İslam inkılabı rehberi ile bağları var olduğu müddetçe düşman komplolarının başarısız kalacağını belirtti.

İstihbarat bakanı düşman tarafından halk ve islami nizama karşı uygulanan baskılara da işaretle, “Onlar daha fazla yaptırım ile İran İslam cumhuriyeti varlığına son verebileceklerini düşünüyorlar; halbuki İran halkı 8 yıllık kutsal savunma gibi çok daha zor dönemeçleri geride bırakmışlardır.”şeklinde konuştu.

Seyid Mahmud Alevi insicam ve milli vahdetin düşman komplolarının yenilgi şifresi olduğuna değinerek, İran halkının rehberin direktiflerini izlemesi ile düşmanın İslam cumhuriyeti karşıtı entrikalarının eskiden olduğu gibi yenilgiye uğrayacağını da sözlerine ekledi

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.