HaberlerİranOrtadoğu

İran istihbarat bakanı: İran milleti tehditlerden korkmaz

İran istihbarat bakanı, İran milletinin şehadet ve direniş kültürüyle yoğrulduğunu, düşmanların komploları ve tehditleri karşısında korkusunun olmadığını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, İran istihbarat bakanı Seyyid Mahmud Alevi, dün İran’ın kuzeyinde yer alan Rudser kentinde yaptığı konuşmada, İran’da İslam inkılabının zaferinden sonra başta Amerika olmak üzere düşmanların komplolarına karşı İran halkının cesurca direndiğini belirterek, ”komplolar karşısında direniş zaferinin sırrı, şehadet ve direniş kültürüne inanmaktır’ dedi.

İran istihbarat bakanı, İran halkının direniş ve şehadet kültürüyle ilerleme ve kalkınma yolunda kararlı süreci devam ettireceğini belirterek, ”İslam bize gerçek zilletin düşmanın sultası altında yaşamayı öğretti’ dedi.

İran istihbarat bakanı, ülke içindeki birlik ve beraberliğin İslam inkılabı rehberinin buyruklarından olduğunu ve aynı zamanda düşmanların tehditleri karşısında İran milletinin zaferinin şifresi olduğunu belirterek, bu birliğin düşmanların İslam nizamına darbe indirmeyi etkisiz kılan en önemli faktör olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.