HaberlerİranOrtadoğu

İran İstihbarat Bakanı Mahmut Alevi: Halk Güvenliği İstihbarat Bakanlığının En Önemli Hedefidir

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, İstihbarat Bakanlığının en önemli hedefinin halkın güvenliğini sağlamak olduğunu vurgulayarak düşmanların terörist faaliyetlerinin çoğunu tanıyarak yok ettiklerini açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, Elburuz Eyaleti güvenlik şurasında yaptığı konuşmada; emniyetin temini halkın doğal hakkıdır açıklamasında bulundu.

Alevi; “emniyet ve insan onurunun korunması çok önemlidir ve eğer insan onuru korunursa insan bozucu işlerin peşine gitmez.”

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, casus servislerin hedeflerinden birinin insanların psikolojisini bozarak İslam nizamına darbe vurmak olduğunu vurgulayarak, teröristlerin son olarak Çabahar’da düzenledikleri saldırının hedefinin bölge iktisadına darbe vurmak olduğunu belirtti.

Alevi; 2013’ten buyana terörizmle mücadelenin arttığını ve istihbaratta görevli askerlerin terörist faaliyetleri tanımladığını ve yok ettiğini söyledi.

İstihbarat Bakanı; hiçbir ülkenin İran gibi teröristlerin karmaşık bilgi yöntemleri ile mücadelede başarılı olmadığını açıkladı.

Başa dön tuşu
Kapalı