HaberlerİranOrtadoğu

İran İstihbarat Bakanı: Muharrem ayı boyunca 10 terör örgütü keşfedildi

İran İstihbarat Bakanı Seyyid Mahmud Alevi, İran’ın Kürdistan eyaletinde yaptığı açıklmada, IŞİD teröristlerinin Amerika ve İsrail tarafından beslendiğini belirterek, “Muharrem ayı boyunca IŞİD’e bağlı ondan fazla terör örgütü keşfedildi” diye ifade etti.

Güvenliğin istihbarat, Devrim Muhafızları, Besiç Mustazafkar Kurumu, Ordu ve Yargı Erki’nin işbirliği sonucu elde edildiğinin altını çizen Alevi, “Güvenlik halkın katılımı olmadan gerçekleşemez. Düşmanın birçok komplosu halkın işbirliği ile çökertilmiştir” diye açıkladı.

İstihbarat ve güvenlik birimlerinin teröristler ve güvenliği zedeleyenler ile mezheplerine bakmadan mücadele edeceğini kaydeden Alevi, güvenliği tehlikeye sokan her grubu önleyeceklerini aktardı.

Şia ile Sünni arasında ihtilaf oluşturmaya çalışan herkesin kınanması gerektiğine değinen Alevi, Sünniler’in kutsal inançlarına hakaret yağdıran herkesle ciddiyetle mücadele edeceğiz” diye konuştu.

İran devletinin Şia ve Sünni vatandaşlar arasında bir ayrım yapmadığını vurgulayan Alevi, “Halkın her etnik ve mezhepten olursa oldun refahını sağlamak devletin görevidir. Devletimiz Şia ile Sünniler arasında bir fark gözetmiyor. Bütün halkının refahını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Başka ülkelerde yaşanan terör olaylarına da işaret eden Alevi, “İran’ın eşsiz güvenliği ülkemizin uluslararası arenadaki saygınlığını artırmıştır. Buna rağmen ülkemize karşı tehditlerin boyuru ciddi düzeydedir” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.