HaberlerİranOrtadoğu

İran İstihbarat Bakanlığı dış güçleri uyardı

İran İstihbarat Bakanlığı, İran’da son zamanlarda yaşanan fitne olaylarında, yabancı 60 kadar kuruluşun psikolojik savaş içine girdiğinin görüldüğünü bildirdi.
İran istihbarat bakanı yardımcısı konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, başta İran İslam inkılabının düşmanları olan siyonist İsrail, Amerika ve İngiltere’nin casusluk teşkilatları olmak üzere diğer Batılı ülkelerin, İran İslam inkılabını devirmek amacıyla son zamanlarda yaşanan olaylarda çok ciddi bir şekilde faaliyetlerinin görüldüğünü söyledi.
İran İslam inkılabını devirmeye dayalı dış ve iç güçlerin faaliyetlerinin tamamen bilindiğini ve bu grupların ortaya çıkarıldığını belirten sözkonusu İranlı yetkili, düşmanların şom emellerinin gerçekleşmesine bu zamana kadar Allah’ın izniyle izin vermediklerini söyledi.
İran istihbarat bakanı yardımcısı, son olaylarla ilgili olarak, Amerika’nın Sesi, BBC, siyonist İsrail radyosu, münafıklara ait internet siteleri ve uydu kanalları gibi 60’a yakın kurum ve kuruluşun İslam inkılabı aleyhinde açık bir şekilde faaliyette bulunduklarını dile getirdi.
Sözkonusu İranlı yetkili, Amerikan Soros teşkilatı gibi çok sayıda sözde sivil kuruluşların da, İslami İran aleyhinde psikolojik savaş yürüten kurumlar olduğunu bildirirken, İranlı vatandaşların, bu kurumlarla her türlü ilişkilerinin kanun dışı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.