HaberlerİranOrtadoğu

İran istihbarat bakanlığı: Son huzursuzluklarla ilgili bazı tutuklamalar var

İran istihbarat bakanlığı, dün gece yayınladığı bildiride, İran’da son günlerde düzenlenen gösteri ve olaylarla ilgili bazı kişilerin belirlendiği ve tutuklandığını bildirdi.

İRNA ajansına göre, İran istihbarat bakanlığı yayınladığı bildiride, büyük İran halkına, isyancı ve huzursuzluk çıkarmak isteyenlerden saflarını büyük bir dikkatle ayırdıkları için teşekkür etti.

İran cumhurbaşkanı Ruhani de, dün Tahran’da gerçekleştirilen İslami Şura Meclisi’ndeki İhtisas Komisyonları Başkanları toplantısında, İran milletinin dünyadaki başarısı ve siyasi zaferlerinin başta Amerika olmak üzere siyonist İsrail ve düşmanları rahatsız ettiğini belirterek, bunların her zaman İran milletinden intikam almak için fırsat kolladıklarını söyledi.

İslami İran Cumhurbaşkanı Ruhani, iktisadi alanda bazı sorunların olduğunu ve bunu inkar edemeyeceklerini belirterek, ”İran milleti büyük bir iradeyle bu sorunları aşacaktır ve fırsat kollayanların arzuları kursaklarında kalacaktır. Umuma ait yerlere hasar ve zarar verenlere ve de inkilap ve dini değerlere hakaret eden ve saldıranlara İran halkı gereken cevabı verecektir’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.