HaberlerİranOrtadoğu

İran istihbaratı gücünü kanıtlamıştır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki, Haşmetullah Attarzade’nin serbest kalmasını ve Abdülmelik Rigi’nin tutuklanmasının istihbarat teşkilatının başarısı olduğunu vurgulayarak, istihbarat bakanlığı çalışanlarının çabalarını takdirle karşıladı.

Pakistan’da kaçırılan İranlı diplomatlarının serbest kalması için düzenlenen ve Dışişleri Bakanlığı çalışanları ile ailelerinin katılımıyla gerçekleşen törende konuşan Mutteki “dışişleri bakanlığının çeşitli ilgili birimleri de en üst düzeyde sürekli ve devamlı Attarzade’nin konusunu takip ettiler” dedi.

Mutteki, Attarzade’nin direnişini kutlarken ailesinin esareti boyunca gösterdiği sabır ve sağduyusunu da övdü ve “yurt dışındaki diplomatik faaliyetler kendine has zorlukları var ve bazen de yurt dışındaki İran İslam Cumhuriyeti diplomatları için sorunlar oluşturmaktadır” diye de ekledi.

İslami devrim zaferinden sonra İran diplomatları ve çalışanlarının başına gelen bazı olaylara işaret eden Mutteki bu sürede bazı diplomatların şehit edilmesi, esir alınması ve yaralanmasına şahit olduklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.