ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

İran, Kabe’deki yaralananları tedavi için kabul edebileceğini açıkladı

İran sağlık bakanlığı, Mescidul Haram olayında yaralananların tedavisi amacıyla Arabistan’a tıbbi doktor ekibi göndermeye ve yaralıları ülke içinde kabul etmeye hazır olduğunu bildirdi.

İran sağlık bakanlığı halkla ilişkiler ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, sağlık bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Kabe’de vuku bulan vinç olayında İranlı hacılardan da birkaç kişinin yaşamını yitirdiği ve 25 İranlı hacının da yaralandığı belirtilerek, bu bakanlığın Arabistan’a uzman tıp heyetlerinin gönderilmesine ve yaralıların tedavisinin sorumluluğunu kabul etmeye hazır olduğunu bildirdi.

Bu arada İran sağlık bakanı Dr. Hasan Gazizade de Arabistan’daki İran kızılay kurumu başkanı ve doktor heyetiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde İranlı yaralılarla ilgili son bilgiyi aldı.

Dünkü Mekke fırtınası sonucu Vinç’in Kâbe’nin içerisine ve hacıların üzerine düşmesi olayında ölenler arasında bir de İranlı hacı ve 25 yaralı bulunuyordu. Bu olayda şimdiye kadar resmi açıklamalara göre 107 kişi hayatını yitirmiş ve 238 kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.