HaberlerİranOrtadoğu

İran Kara Kuvvetleri Komutanı: Düşmana karşı iyi niyetli olmamalıyız

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, Luristan Eyaleti’nde yaptığı konuşmada İran’ın Mukaddes Savunma (İran-Irak Savaşı) kazançlarına değinerek “Biz Mukaddes Savunma boyunca zafere ulaşmak için her yöntemi kullanmadık” diye konuştu. İran’ın sözkonusu savaşta kadınlarla çocukları hedef almadığını belirten Tuğgeneral Purdestan “Biz düşmanın sadece askeri tesislerini hedef aldık” diye belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, İran’ın tek başına dünyanın farklı ülkeleri ile savaştığını dile getirerek “Tarihin de gösterdiği gibi bütün savaşların destekçisi ya Amerika veya Sovyetler Birliği olmuş ve bu iki ülke kendilerini destekliyordu ama Mukaddes Savunma döneminde askerlerimizin yiğitliği zafere ulaşmamıza neden oldu” diye vurguladı.

Tuğgenetal Purdestan “Bugün İran Silahlı Kuvvetleri düşmanın bütün faaliyetlerini sınırlarda ve sınır ötesinde kontrol ediyor. Bir uçak, gemi veya buna benzer bir şey bir yere girdiği zaman bizim istihbarat uzmanlarımız onu iyice değerlendiriyor” diye ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan “Ben bir asker olarak Ordu, Devrim Muhafızları Ordusu, Polis ve bütün Silahlı Kuvvetler’in caydırıcılık gücünün yüksek olduğunu ve her türlü tehdite cevap verebilecek kadar güçlü olduğunun altını çiziyorum” diye konuştu.

Düşmana karşı iyi niyetli olmak büyük bir hata

Düşmanın kendisini İran’a yakınlaştırmak istemesine ve düşmana karşı iyi niyetli olunmaması gerektiğine işaret eden Tuğgeneral Purdestan “İnkılap Rehberi’nin Nükleer Anlaşma’yı sıcak karşılamadığının nedeni Amerika’nın Nükleer Anlaşma’dan hemen sonra tehditten bahsetmesinde yatıyor” açıklamasını yaptı.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan “Biz Türkiye ile bazı yerlerde ilişki içerisindeyiz ama bazen de özellikle Suriye konusunda karşı karşıyayız. Amerika ile de tamamen muhalifiz çünkü Amerika bizim ilke ve amaçlarımızı ortadan kaldırmak istiyor” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.