HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran Kara Kuvvetleri Komutanı: Tüm sınır sıfır noktalarında istikrarlı güvenlik sağlandı

İran Kara Kuvvetleri Komutanı, ”Savunma, silah, stratejik ve taktik ilerlemelerimiz sayesinde, tüm sınır sıfır noktalarında istikrarlı güvenlik sağlamayı başardık.’ dedi.

Ülkenin savunma kabiliyetinin geliştirilmesinin önemine değinen  Tuğgeneral Kiyomers Haydari, “Bugün, ordunun kara kuvvetleri düzeyinde yapılan savunma, silah, stratejik ve taktik ilerlemeler sayesinde, tüm sınır sıfır noktalarında istikrarlı güvenlik sağlandı” dedi.

Haydari, ”Kara Kuvvetleri, kendi bünyesinde yaptığı yapısal değişikliklerle, sahada verimli ve uzman insan gücü kullanırken bugün  kendine yeter hale geldi. Zırhlı önleyici silahlar, İHA sistemleri, helikopter teçhizatı ve silahların üretimi, İran İslam Cumhuriyeti silahlı kuvvetlerinin  kendine yeterliklerinden yalnızca bazılarıdır.” dedi. 

Tuğgeneral Haydari, ordunun kara kuvvetlerinin hareketliliğinin arttığına vurgu yaparak, “Bugün kara kuvvetlerine ait seyyar taarruz birlikleri ülkenin batı ve kuzeybatı sınırları ile güney ve doğu sınırlarında konuşlandırılmış durumda ve ülkenin güneydoğu sınırları ve genel olarak kara kuvvetleri bölgesel düzeyde çok iyi istihbarata sahiptir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Nisan 2024 (46) içerik yüklenmiştir.