İslami Davet

İran Karabağ münakaşasının çözümü için elinden geleni yapıyor

11 Aralık 2017 20:02

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İran’ın Karabağ münakaşasının çözümü için elinde geleni yapacağını belirterek, bu meselenin barış ve dostluk ile bir an evvel çözüme kavuşmasını temenni etti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bugün Tahran’da İran-Ermenistan meclisler arası dostluk grubu başkanı Vahram Bağdasarayn’ı kabul ettiği görüşmede, münakaşalara son vermek için en iyi yolun müzakere ve diyalog olduğunu vurguladı.

Laricani, bölgede yeteri kadar münakaşa ve çatışma olduğuna işaretle, bölgede yeni bir savaş çıkarmanın hiçbir ülkenin lehine olmayacağını belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı, İran bir ülke ile dostluk başladıysa sonuna kadar ona devam edeceğini ifade ederek, Irak ve Suriye krizi ve terörizmle mücadele konularında bunu kanıtladığını vurguladı.

Görüşmede iki taraf, Tahran-Erivan arasında ekonomik münasebetleri de ele aldılar.

İran-Ermenistan dostluk grubu başkanı Bağdasaryan da görüşmede, İran’ı Ermenistan’ın iki komşularından niteledi, İran İslam Cumhuriyeti’ne Karabağ münakaşası konusunda dengeli tutumundan dolayı teşekkür ederek, Tahran’da Karabağ krizinin çözümüne yardım etmeye çalıştığını kaydetti

İran Karabağ münakaşasının çözümü için elinden geleni yapıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık