HaberlerLübnanOrtadoğu

İran kargaşalarının asıl sorumlusu Batı’dır

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Siyasi İşleri Yardımcısı İran’da meydana gelen son kargaşa olaylarından müdahaleleri ve isyana teşvikleriyle batılı ülkelerin sorumlu olduklarını vurguladı.

Şeyh Naim Kasım, Fransa haber ajansı muhabiriyle sohbetinde bu konuyu dile getirirken “ABD ve batının İran’ın iç işlerine müdahalelerinin ne denli geniş olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor” şeklimde konuştu.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Siyasi İşleri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım ayrıca İran’da yapılan son seçimlerden sonra bu ülkede ortaya çıkan olayların aslında İran’ın iç meselesi olduğunu vurgulayarak, Lübnan Hizbullah Hareketinin bu ülkenin iç meselesine hiç karışmadığını belirtti ve “Bugün İran’da şahid olduğumuz olaylar, bir seçim sonuçlarına itirazdan doğabilecek basit bir protesto yürüyüşü değil. İran’da yaratılan kargaşa ve anarşi olaylarının, İran’ın istikrarını bozmayı amaçladığı ve esas olarak yurt dışından örgütlenip yönetildiği açıkça belli oluyor. Fakat İran yönetimi de bu mesele karşısında başarılı hareket ediyor” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.