HaberlerİranOrtadoğu

İran kooperatif, çalışma ve refah bakanı: ABD’nin tek yanlı yaptırımlarını atlatacağız

İran kooperatif, çalışma ve refah bakanı Ali Rabii, Amerika’nın İran milleti aleyhindeki tek yanlı yaptırımlarının mücadele ile atlatılacağını bildirdi.

İRNA’nın haberine göre, dün İran’ın kuzeybatısında yer alan Erdebil eyaletinde, eyaletin istihdam konulu oturumunda yaptığı konuşmada Amerika’nın İran aleyhindeki yaptırımları ve zorbalığına temas eden Ali Rabii, büyük İran milletinin dikkatli ve mantıklı bir şekilde bütün yaptırımlar ve komploları etkisiz hale getireceğini söyledi.

İran kooperatif, çalışma ve refah bakanı, Amerika’nın yaptırımlarının İran’ın iktisadi şartlarını ağırlaştırsa da ama ülkenin üretimi ve iş sahaları açma ve istihdamı teşvik edeceğini ve mevcut durumu başaralı bir şekilde geride bırakacağını söyledi.

Amerikan başkanı Trump, 8 mayıs 2018 tarihinde, İran aleyhinde asılsız suçlamalarını ileri sürerek, nükleer anlaşmadan tek taraflı çıktığını ve İran aleyhinde 3 ve 6 aylık yaptırımlara tekrar başlanacağını bildirmiş ve bu durum Amerika içinde ve uluslararası arenada büyük tepkilere neden olmuştu.

İngiltere, Fransa, Rusya, Çin, Almanya ve Avrupa Birliği nükleer anlaşmanın tarafları olarak bu uluslararası anlaşmayı desteklemeye devam ediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.