İran

İran korona aşısının en büyük kargosunu teslim aldı

İran Kızılay Cemiyeti Genel Sekreteri Muhammed Hüseyin Kusian Mukaddem, ülkeye en büyük korona virüs aşısı kargosu ulaştığını açıkladı.

IRNA’ya konuşan Kızılay Cemiyeti Genel Sekreteri Kusian Mukaddem, Kızılay’ın siparişi olan en büyük korona virüs aşısı kargosu Pazar günü İran’a ulaştığını belirtti.

Kusian Mukaddem, bu kargo tam bir milyon doz korona aşısından ibaret olduğunu ve Çin Kızılhaç Cemiyeti tarafından gönderildiğini, gönderilen aşı kargosu bugün İmam Humeyni -ks- hava limanına geldiğini ifade etti.

Bundan önce Rusya’nın Sputnik-V aşısı, Hindistan’ın Baharat aşısı ve Oxford’un Astrezenca aşısı İran’da acil olarak kullanılmasına izin çıkmıştı.

İran’da genel aşılama programı korona virüs salgını ile milli mücadele merkezinin hazırladığı milli belgeye göre başlıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından Cumartesi günü yaptığı açıklamada şimdiye kadar İran’da 889 bin 95 vatandaşa korona virüs aşısının ilk dozu ve 211 bin 822 vatandaşa da ikinci dozu uygulandığı, böylece korona virüs aşısı uygulananların sayısı toplam 1 milyon 100 bin 917 olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.