FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran korsan İsrail ordusunu en ufak bir saldırıda bozguna uğratmaya kadirdir

Amerikalı askeri analist Gordon Duff Press TV’nin web sitesinde yayınlanan bir makalesinde “bir saldırı olması durumunda İsrail ordusunun İranlılar tarafından kolayca berhava edileceğini, zira İsrail ordusunun lojistik operasyon imkânına sahip olmadığını ve zorunlu askeri hizmete muhalefet eden bir nüfusla uğraştığını” yazdı.

Duff, “Genç İsrailliler sürekli tehdit söyleminden bıktılar ve bunların yüzde ellisi Ortodoks Yahudilerde olduğu gibi kendilerinin de askeri hizmetten muaf tutulmalarını talep ediyorlar” dedi.

Gordon Duff, “İsrail’deki eski Amerikan askeri ataşesi ile yaptığım röportajda bana İsrail ordusunda sadece birkaç birimin birinci sınıf olduğunu, geri kalanların daha az etkili oldukları söylemişti” diye yazdı.

Amerikalı analist ayrıca İsrail’in diğer ülkeleri İran ile gerçekleştirilecek bir savaşa çekmek için provokasyon gerçekleştirebileceği uyarısında bulundu.

Duff, “İsrail muhtemelen Fars Körfezi’ndeki Amerikan güçlerine ya da Avrupalı bir NATO hedefine, kuvvetle muhtemel Londra Olimpiyatlarına saldırmak suretiyle İran karşısında bir savaş çıkarmak isteyecektir. Olimpiyatlara saldırı planlandığı yönünde çok güçlü bilgiler var” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2024 (25) içerik yüklenmiştir.