AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İran kültür bakanı, Rusya Duma meclis başkanı ile görüştü

Rusya Duma Meclis başkanı ve İran İslami İrşad ve Kültür Bakanı, iki ülke arasında başta kültürel olan olmak üzere bütün alanlarda ilişkiler ve işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaptılar.

Moskova’da 2015 Uluslar arası Kitap Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Duma Meclis başkanı, bu fuarın çok önemli olduğunu zira kitap ve edebiyat ehli insanların her yıl bu kitap fuarını ziyaret ettiklerini söyledi.

Duma meclis başkanı, İran ve Rusya arasında başta kültür olmak üzere bütün alanlarla işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaparken, iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesi için çok büyük potansiyelin olduğunu söyledi.

İran İslami İrşad ve Kültür Bakanı Ali Cenneti de, Moskova’da kitap fuarının açılışına katılırken, İran’ın kitap fuarında yer almasının İran ve Rusya arasında kültürel alanda ilişkilerin gelişmesi yönünde bir girişim olduğunu belirtti.

Cenneti, iki ülkenin özellikle de kitap fuarı alanında işbirliğini sürdürmesi gerektiğini zira kitabın toplumlarda özel yerinin olduğunu ayrıca kültürel alanda ilişkilerin gelişmesinin diğer alanlarda ilişkilerin gelişmesine de ortam hazırladığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.