AsyaHaberler

İran-Kuzey Kore ilişkileri gelişiyor

İran’daki Kuzey Kore’nin büyükelçisi Suso Piyog, İslami şura meclisindeki K.Kore, İran dostluk grubu başkanı Mehdi Küçükzade ile görüştü.

Görüşmede ikili ilişkilerin geliştirilmesinin altını çizen Mehdi Küçükzade İran ve Kuzey Kore arasında ekonomik ve sanayi başta olmak üzere muhtelif sahalarda ilişkilerin geliştirilmesinin zaruret olduğunu dile getirdi.
İran-Kuzey Kore dostluk grubu başkanı Mehdi Küçükzade iki ülke arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi için uygun ortamların bulunduğuna dikkat çekerek, “ekonomik ve sanayi alanlarındaki işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla iki ülkenin potansiyellerinin araştırılması gerekir” dedi.

İslami şura meclisindeki İran-K.Kore dostluk grubu başkanı Mehdi Küçükzade, Kuzey Kore büyükelçisiyle görüşmesinde İran İslam cumhuriyetinde, iki ülke arasında parlamentolar, kültürel, siyasi ve ekonomik bütün sahalarda işbirliğinin geliştirilmesi için siyasi iradenin bulunduğunu, iki ülke arasında imzalanan anlaşmalarında zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Tahran’daki K. Kore büyükelçisi Suso Piyog ise iki ülke arasında oldukça iyi denilen bir ilişki bulunduğunu bu işbirliklerin her sahada geliştirilmesi için de ortamın müsait olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (39) içerik yüklenmiştir.