HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İran, Lübnan İslami direnişini bölge istikrarının sütunu olarak görüyor

İran Meclis Başkanı, Lübnan Dışişleri Bakanıyla görüşmesinde “İslami İran, Lübnan İslami Direnişini bölge istikrarının sütunu olarak görüyor” dedi.

Önceki gün İran’ı ziyarete gelen Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur dün İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani’yle görüştü.

Laricani bu görüşmede yaptığı konuşmada, İran’la Lübnan arasındaki ilişkileri kardeşçe olarak tanımlayıp, İslami İran’ın Lübnan’a yönelik desteklerinin devam edeceğinin altını çizdi.

Meclis Başkanı Laricani bu konuda “İran İslam Cumhuriyetinin Lübnan halkı ve Hükümetine yönelik desteklerini sürdürmesi konusunda hiç kuşkusu yok ve esasen Lübnan İslami Direnişi bölgede huzur ve istikrar ortamı sağlanması yolunda bir sütun olarak görüyor” dedi.

Lübnna Dışişleri Bakanı Mansur da yaptığı konuşmada, İslami İran’ın Suriye başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler bağlamında sergilediği tavrından dolayı takdirlerini dile getirerek “Suriye’deki aşırıcı grupların yıkıcı eylemlerinin son bulması için bu ülkede yaşanan krize bir an önce son verilmesi gerekiyor” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.