FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran, Lübnan ve Filistin zaferlerine ortaktır

Lübnan parlementosu üyesi Ali Bizi, Lübnan ve Filistin’in korsan İsrail’e karşı kazandıkları zaferlere değinerek İran İslam cumhuriyetinin bu zaferlerin birinci ortağı olduğunu vurguladı.

İran’ın Ortadoğu bölgesinde direnişe verdiği destekle ilgili bir soruyu cevaplandıran Lübnanlı parlamenter Ali Bizi, İran’ın direniş ortaya çıktığı andan itibaren bu hareketi destekliğini, İran’ın kendi başına direniş devleti olduğunu ve bölgeyi tehdit eden zorba devletlerin zulümlerine ve güvenlik entrikalarına karşı durduğunu vurguladı.

Bizi, İran İslam cumhuriyetinin Lübnan ve Filistin direnişine büyük destek verdiğini ve Lübnan’da 33 günlük savaş ve Filistin’in Gazze şeridinde 22 günlük savaş sırasında elde edilen zaferlerin İran’ın be destekleri sayesinde gerçekleştiğini söylemenin mümkün olduğunu ve bu yüzden İran’ın bu zaferlerin baş ortak olduğunu kaydetti.

Bazı Arap devletlerin korsan İsrail ile uzlaşma arayışına girmelerinin esef verici bir durum olduğunu vurgulayan Lübnanlı parlementer Bizi, korsan İsrail’in bölgenin kanser tümörü olduğunu ve bu rejime karşı direnişten başka çare bulunmadığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.