HaberlerİranLübnanOrtadoğuSuriye

İran, Lübnan ve Suriye’nin yanındadır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki, Siyonist rejimin Lübnan’a yönelik son saldırısına işaret ederek, İran devleti ve milletinin Lübnan ve Suriye devleti ve milletinin yanında yer aldığını belirtti.

Lübnanlı mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuşan Mutteki “biz devamlı görüş alışverişi içindeyiz ve kardeşlerimizin talebi konusunda her türlü yardıma hazırız” dedi.

Basın toplantısının başında Mutteki, Lübnanlı mevkidaşının davetlisi olarak bu ziyaretini gerçekleştirdiğini vurgulayarak “bu ziyaret zaman açısından önemli bir dönemde gerçekleşiyor aynı zamanda da iki ülke yetkilileri arasında çeşitli düzeylerde mevcut olan müzakereleri de sürdürüyoruz. Bugün görüştüğümüz konular arasında ikili iyi ilişkiler, ilişkilerin geliştirilmesi ve Güney Lübnan’da Siyonist rejimin son saldırıları yer aldı” dedi.

Siyonist rejimin Lübnan topraklarına saldırısına işaret eden Mutteki “İran, bu girişimi şiddetle kınayarak Lübnan devleti, milleti ve ordusunun, kendilerini savunmak için her türlü saldırıyı durdurmaları ve uluslar arası toplumda tüm yolları kullanmaları hakkıdır. BM güçleri, bu tür saldırıları engellemek için Güney Lübnan’da konuşlandılar. Eğer bu güçler bu bölgede saldırıları engellemeye gücü yetmiyorsa o zaman görevleri nedir? ” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.