HaberlerİranOrtadoğu

İran mazlumdan yana zalime karşıdır

Kudüs günü yürüyüşlerine işaret eden Tahran Cuma namazı hatibi, Kudüs günü etkinlikleri tüm dünya çapında geçen yıllara nazaran daha büyük coşkuyla gerçekleştiğini söylemekle, “İran mazlumden yana ve zalime karşıdır”dedi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı halkın yoğun katılmasıyla Anayasa Koruyucular Konseyi Sekreteri Ayetullah Ahmet Cenneti’nin imamlığında kılındı.

Hutbelerinde Kudüs günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşlere işaret eden Tahran Cuma namazı hatibi, Kudüs günü etkinlikeri tüm dünya çapında geçen yıllara nazaran daha büyük coşkuyla gerçekleştiğini söyledi.

Kudüs günü yürüyülşeri ABD ve İsrail için mesaj içerdiğini kaydeden Ayetullah Cenneti, İslam dünyası ve insanoğlunun onlardan tiksindiğini duygusu bu mesajda yattığını belirtti.

Tahran Cuma namazı hatibi, “Bizim Allahımız, Peygamber Efendimiz (saa) , Hazreti Ali ve evladları hepsi zulme karşıdırlar. Bizim beşeri vicdanımız zulme karşıdır. Kudüs yürüyüşleri zulme karşı bir hareketir ve gösteriyor ki en büyük zalimler ABD ve İsrail’dirler. Biz mazlumden yana ve zalime karşıyız”dedi.

Ayetullah Cenneti, “Kudüs günü yürüyüşleri olmasaydı Siyonist rejimi daha da güçlenecekti”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.