HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran Meclis Başkanı: Gücü halk üretiyor

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, İslam Cumhuriyeti’nin kurucusunun türbesindeki Şafakta ongün kutlamalarının başında, İran’ın bugünkü gücünün düşmanlara karşı askeri araçlara ve güçlü füzelere dayanmasına değil, insanların bu gücü ürettiğini söyledi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre İran İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, bu törende yaptığı konuşmada, halkın varlığı olmadan İslam İnkılabının bir anlamı olmadığını ve bu devrimin temelini halkın oluşturduğunu ifade etti.

Galibaf, halkçılığı İmam Humeyni’nin (ra) İslam İnkılabı’nda amaçladığı göstergelerden biri olduğuna işaretle “İslam İnkılabı her İranlı vatandaşının kalbinde yer alıyor ve bugün halk yetkililerden devrimin tüm hedeflerinin dengeli bir şekilde gerçekleştirilmesini talep ediyor.” açıklamasında bulundu.

Galibaf Akıl, maneviyat ve adaleti İmam Humeyni’nin ekolünün temel dayanakları olarak sıraladı ve 1979 devriminde İmam’ın ve halkın zaferinin sebebinin ilahi geleneklere dayandığını belirtti.

İmam Humeyni’nin (ra) tüm İslam toplumlarında mücadele ve birlik ruhunu vermeyi başardığını belirten Galibaf,” bugün Müslümanların şerefi ve İslam’ın dyeniden ihyası hiç şüphesiz İmam Humeyni’ye (ra) ve şehitlere borçludur.”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.