HaberlerİranOrtadoğu

İran Meclis Başkanı Laricani: İran’ın İç Güvenliği Konusunda Karmaşık Bir Durum Yok!

Yeni Cumhurbaşkanı Hüccetülislam Hasan Ruhani dün akşamüstü İslami Şura Meclisinde Meclis’le yeni Hükümet topluluğunun ortak toplantısı olarak düzenlenen oturuma katıldı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bu toplantının başında yaptığı konuşmasında, Ruhani’nin Meclis adamlarından biri sayıldığını ifade ederek “Sayın Ruhani daha önce yıllarca Meclisin çeşitli görevlerinde bulundu. Buna göre kendisinin bugün asılına döndüğünü söyliyebiliriz” dedi.

Konuşmasının devamında Ruhani’nin geçmişte, Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri olarak da görev yaptığını hatırlatan Laricani ayrıca “Bugün iç güvenliği alanında karmaşık bir durum yok. Tabi küçük meseleler var, ki onların da gelecekte uygun tedbirler alınıp gidirilmesi lazım” ifadesini kullandı.

Meclis Başkanı Laricani daha sonra “Sayın Ruhani’nin Parlamento ve Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyindeki geçmişinin, kendisinin mevcut hassas şartlarda bilimsel ve akıllıca tedbirler alarak ülkenin karşı karşıya kaldığı sorunları gidermesine yardımcı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.