HaberlerİranOrtadoğu

İran meclisi bilim adamlarının can güvenliğinin korunmasını istedi

İslami Şura Meclisi milletvekilleri ülke bilim adamlarının can güvenliğinin korunmasını isteyerek Pazartesi günü Tahran’da yapılan terör saldırısının faillerinin en kısa zamanda ortaya çıkarılmasını istedi.

İslami Şura meclisi üyelerinden Seyyid Celal Yahyazade meclis genel kurul oturumunda yaptığı konuşmada istihbarat, içişleri ,bilim ve araştırma bakanlarına uyarıda bulunarak, İranlı bilim adamları özellikle nükleer bilim adamlarının can güvenliğinin korunması için acil tedbirler alınması için gerekli girişimlerde bulunmalarını istedi.

İslamabad garb şehri milletvekili Heşmetullah felahatpişe, Urumiye milletvekili Cevad Cihangiri, Tahran milletvekilleri Ali Rıza Zakani ve Rıza Erkemi de içişleri bakanına yazılı uyarıda bulunarak, Tahran üniversitelere öğretim üyelerinden birinin şehid olması ve birinin de yaralanmasıyla sonuçlanan son terör olayı faillerinin belirlenmesini istedi.

Torgabe ve Çenaran milletvekili Muhammed Dehgan ise İçişleri ve istihbarat bakanlarına uyarıda bulunarak İran bilim adamlarının terör edilmesiyle ilgili siyonist rejim ajanlarının cinayetleri karşısında bilim adamlarının can güvenliğinin korunması yönünde gerekli tedbirlerin alınmasını istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (21) içerik yüklenmiştir.