HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı: ABD’nin oyununa gelmeyelim

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Brucerdi “Bugün bir kahraman gibi düşmanla müzakere halinde olanlar konumundayız” dedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Brucerdi dün akşamüstü Bonab Üniversitesinde “Kahramanca Esneklik” başlığı altında, üniversite öğrencileri ve öğretim üyelerinin katılımıyla düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, ilk başta “4 Kasım İstikbarla Mücadele Günü”nü saygıyla anarak “Bugün ABD karşısında tam bir iktidarla dikilip duran tek düzen İran İslam Cumhuriyetidir. İmam Humeyni’nin-ks- “Amerika hiçbir halt edemez” şeklindeki ifadesi bugün gerçekleşmiş durumda” dedi.

Brucerdi daha sonra “ABD’nin Tahran’daki casusluk yuvasının ele geçirilmesinden itibaren bu ülke İran karşıtı yaptırımlarını başlattı ve gerçekte yaptırımların nükleer konuyla hiçbir ilgisi yok” diye konuştu.

Meclis Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Brucerdi konuşmasının devamında “Bugün biz, kahraman bir kişi olarak düşmanla müzakere halindeyiz. Ama öte yandan şunu da unutmamak gerekir ki, ABD bugün İran İslam Cumhuriyetinin düşmanı konumunda ve en son da kendi Kongresinde İslam Cumhuriyetine karşı faaliyetler için 10 milyon dolarlık bir bütçeyi onaylattı” ifadesini kullandı.

Brucerdi konuşmasının başka bir bölümünde, İran halkının ABD halkını kendi düşmanı olarak görmediğinin altını çizerek “Fakat herşeye rağmen düşmana kanmamak lazım ve Amerikalıların bizi oyna getirmelerine asla müsaade etmemeleyiz” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.