HaberlerİranOrtadoğu

İran meclisi Zahidan terör olaylarını inceliyor

İran Meclis Milli Güvenlik Komisyonu Başkanlık Heyeti üyelerinden biri, dün Meclis’te İstihbarat ve İçişleri Bakanları ve diğer güvenlik yetkililerinin de bulunmaları üzerine Zahidan son terör olayının incelendiğini söyledi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanlık Heyeti üyesi Hüccetülislam Hasan İbrahimi, dün Meclis’te bu komisyon çerçevesinde düzenlenen oturum hakkında muhabirimize bilgi verirken “Geçen Cuma akşamı Zahidan kentinde vuku bulan terör olayının ele alındığı bu oturumda İstihbarat Bakanı Hüccetülislam Haydar Muslihi, İçişleri Bakanı Mustafa Muhammed Neccar, Meclis Başkanlık Heyeti üyesi Hüccetülislam Seyyid Muhammed Hüseyin Ebuturabi de bulundular” dedi.

Meclis Milli Güvenlik Ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanlık Heyeti Başkan Vekili Hüccetülislam İbrahimi açıklamalarının devamında Zahidan terör olayının ayrıntıları ve terör eylemcisinin kadın kılığıyla camiye girmeye çalıştığı ve avluda intihar eylemini gerçekleştirerek 2-3 kişinin şehid düşmelerine sebep olduğu, yardıma koşan halkın kalabalık oluşturmaları üzerine 2. eylemcinin devreye girmesini hatırlatarak “Gerçekte 2. patlama kurban sayısının artmasına sebep olmuştur. Bir de eylem öncesi bunların kimlikleri güvenlik gürevlilerince tespit edilmiş. Fakat olaylar çok hızlı gelişmiş” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.