DünyaHaberlerİranOrtadoğu

İran Meclisi’nden önemli nükleer anlaşma açıklaması

Bazı önemli değerlendirmelerde bulunan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, ABD hükümetinin yasadışı bir davranışla bazı gerçek ve tüzel kişilerin ismini yaptırım listesine eklediğini kınadı.

Açık oturum öncesi bazı önemli değerlendirmelerde bulunan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, ABD hükümetinin yasadışı bir davranışla bazı gerçek ve tüzel kişilerin ismini yaptırım listesine eklediğinin altını çizerek, “Gerçi ABD’nin bu konuda yaptıkları hedef haline gelen kişilerin onur duymasına neden olmuştur, ancak bu ülkenin aç gözlülüğü ile ticaret amaçlı politikaları, diplomatik ilişkileri kötü yönde etkilemektedir” ifadelerinde bulundu.

ABD’nin tutumu neticesinde dünya diplomasi alanının büyük bir belirsizliğe sürüklendiğine de işaret eden Laricani sözlerine şunları da ekledi: İran Meclisi olarak, nükleer anlaşmanın yapısında herhangi bir değişiklik yapılmasını asla kabul etmeyeceğiz. ABD Başkanı’nın bahsettiği değişiklikler ise tüm anlaşmayı ortadan kaldırmaktadır, dolayısıyla böyle düşünüyorlarsa artık gelecek aylar boyunca sabr etmelerine gerek yok; ABD, başını taştan taşa vuracağını iyi bilmelidir.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.