HaberlerİranOrtadoğu

İran medeniyeti barış,adalet ve insani değerler üzerine kurulmuştur

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve İran El Sanatları ve Turizm Kurumu Başkanı Hamid Baghaei, İran medeniyetinin barış, adalet ve insani değerler üzerine kurulduğunu belirtti.

Topkapı sarayında düzenlenen, ”On Bin Yıllık İran Medeniyeti İki Bin Yıllık Ortak Miras” sergisinin açılış töreninde konuşam Baghaei, İran ve Türkiye’nin hassas ve stratejik bir coğrafyada bulunduğunu, din, tarih ve coğrafya gibi birçok ortak noktaları olduğunu belirterek, bu kapsamda ortak çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Sergi vesilesi ile , İran kültür ve medeniyetini, İranlı sanatla uğraşan şahsiyetleri anlatma fırsatı bulduğu için mutluluk duyduğunu belirten Baghaei, İran turizminin kapasitesini artırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, bu amaçla sergi açılışına katılanları 2010’da İran’da yapılacak Dünya Nevruz törenlerine davet etti.

Sağlık, din ve kültür turizmini canlandırmayı da hedeflediklerini kaydeden Baghael, ”Ben Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak İran’da turizmi geliştirmek amacıyla her türlü yatırımı desteklemeye söz veriyorum” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (37) içerik yüklenmiştir.