HaberlerİranOrtadoğu

İran medyası mümkün olan her yolla dünya halklarına ulaşıyor

İran İslam Cumhuriyeti Radyo Televizyon Kurumu İRİB Dış Yayınlar Müdürü, yeni ortaya çıkan medya araçlarında etkili varlık göstermek için gerekli alt yapının oluşturulmasının, dış yayınlar birimindeki en önemli teknik ve üretim önceliği olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Radyo Televizyon Kurumu İRİB Dış Yayınlar Müdürü “Dr. Muhammed Ahgeri”, bu birimin üretim dalında gerekli iyi bir alt yapıya sahip olduğunu ve tüm sistemlerin modern dijital sistemine çevrildiğini söyledi.

Dış yayınlar biriminin dünya ile bağlantısının çok önemli olduğunu hatırlatan Dr. Ahgeri, İrib kurumunun öteki birimlerinin de teknik açıdan dış yayınlar biriminin kapasitesinden yararlanabileceklerini belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Radyo Televizyon Kurumu İRİB Dış Yayınlar bölümünün, uydu, internet ve hatta kablo yayınlarında dünyanın önemli bir kesimini kapsama alanına almayı başardığını belirten Dr. Ahgeri, İRİB Dış yayınlar radyolarının bazı bölgelerde FM frekansları üzerinde yayın yaptıklarını, ama FM imkanı olmayan bölgelerde ise kısa dalgalar üzerinde yayınlarını sürdürdüklerini söyledi.

Ahgeri halı hazırda Afganistan, Afrikanın bazı ülkeleri, Bosna, Arnavut, Makedonya gibi dünyanın bir çok ülkesinde dış yayınların FM üzerinden yayın yaptığını ancak bu imkanın olmadığı bölgelerde ise Web üzerinden yayınlara ağırlık verilerek İran İslam Cumhuriyetinin sesinin en iyi şekilde tüm dünyaya ulaştırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.