HaberlerİranOrtadoğu

İran Merkez Bankası’nın yeni politikası açıklandı.

İran Merkez Bankası başkanı, İnstagram hesabından yaptığı paylaşımda merkez bankasının yeni politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İran Merkez Bankası başkanı Abdunnasır Hemmati, İnstagram hesabından yaptığı paylaşımda merkez bankasının yeni politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İran halkına hitap eden Abdunnasır Hemmati’nin paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“Merkez Bankası politikaları ve yapmam gereken işler hakkında görüşlerini paylaşan uzmanlar ve ekonomik analistlere çok müteşekkirim.

Bu değerli insanların yanı sıra İran aziz halkına ülkenin ekonomisi konusunda özellikle döviz ve para piyasasındaki problemleri çözüp barış ve istikrar yaratmak yönünde ekonomik uzmanlar, analistler ve elitlerden yararlanıp elimden geleni yapacağıma dair güvnece sağlayabilirim. Her türlü usulsüzlüğe karşı mücadele ve bu yolda netlik, izleyecek politikamın ayrılamaz bir parçacı haline gelecektir.

Hasar gören ulusal paranın değerini güçlendirme, döviz piyasasını yönlendirip kontrol etme, likidite hacmini kontrol etme, yükselen enflasyonu durdurma, bankaların mali ve finansal yapısını yeniden düzenleme, bankacılık sektöründeki yaptırımlarla mücadele etme ve son olarak ilgili ülkelerle müzakereleri sürdürme Merkez Bankası’nın yapmakta olduğu veya yapacağı büyük adımlarının bir kısmıdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.